Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с.Тудорів

Історія школи

Історія Тудорівської школи сягає в далеку давнину. Найдавніша згадка про школу в Тудорові пов’язана з діяльністю священика Якова Бояновського, який був парохом у місцевій церкві в кінці ХVІІІ, початку ХІХ століття, був щирим робітником на Христовій і народній ниві. У 1788 році він завів у Тудорові дяківську школу, яка діяла дуже справно до 1812. Діти вчилися читати, писати і співати церковних пісень. Кожної неділі вечором до цієї школи сходилися молодь і старші люди, слухали бесіди, або читання побожних книжок, які проводив сам Яків Бояновський.

Відомо, що 1896 році управителем школи був Іван Нікорович, який старався щоб школу відвідували всі діти. Тому більшість жителів села були грамотними. Школа містилася у дерев’яному будинку і навчання велося польською мовою.

1921 року управителем школи був Степан Бріль (1886-1968р.р.). колишній Січовий Стрілець, а потім чотар УГА. Він усі сили і знання віддавав навчанню й вихованню дітей та піднесенню національної свідомості селян. Особливу увагу приділяв вивченню історії, вимагав щоб учні добре знали українських князів, гетьманів та національну символіку. Крім управителя школи Степана Бріля, у школі працював ще другий вчитель – Іван Соневицький, син місцевого пароха, він добре грав на скрипці, вчив учнів співати. Крім цього він умів фотографувати, що на той час для села було рідкістю.

У 1936 році новим управителем школи став Бабчишин, поляк за національністю, шовініст за переконанням. Який всі уроки вів виключно польською мовою і вимагав щоб учні школи добре знали історію Польщі.

У 1940 році був збудований новий двоповерховий будинок школи в якому вона функціонує і сьогодні.

1945 -1946 р.р. директором школи був Мирослав Стасюк, який сам вів кілька предметів. Молодші класи вів Бенеш Микола Олексійович батько місцевого пароха Ярослава Бенеша.

25 липня 1946 року директором був призначений Кісь Петро Петрович який викладав історію. Педагогічний колектив поповнився новими вчителями Бончук О.Т., Бончук Є.У., Сак О.А., Щербанюк М.Д..

З лютого 1948 по 1952 року був призначений Колісниченко Григорій Якович. У школі працювало дев’ять учителів, та числилося 150 учнів.

З 1952 до 1962 року директором школи працював Городецький Іван Микитович. В школі навчалося 165 учнів. Їх навчали 9 вчителів: Дембіцька Н.Ю., Пасічник М.Т., Манигда В.Д., Богоніс В.М., Маркевич О.Т., Пастух Г.В., Беринда М.М.

З 1964 року директором школи було призначено Степаненко Олександр Степанович, в школі навчалося 190 учнів, з них з Майдану 36, з Папірні 20 учнів. Педагогічний колектив складався з 12 вчителів: Занихайло О.Ф., Міщанчук Г.Д., Потикевич О.І., Волянська І.Й., Степаненко Л.Д., Федоришин Г.М., Дуда А.О., Заліщук Г.Ф., Недільський М.С., Захарин Б.Б., Токар Л.Д., Пасічник М.Т.. Чайка І.І.., Чайка Л.А.

З 12 серпня 1967 року директором школи був призначений Дмитрів Степан Васильович, в школі навчалося 203 учні. З приходом нового директора прийшли нові вчителі: Дмитрів М.Д., Петрик Б.П., Пилипучк Л.І., Маркевич Г.Д., Крушельницька Е.О., Потикевич О.І., Роздеба С.Ф., Самбор К.М., Богоніс Л.В., Міщанчук Я.А.

Таблиця зміни  кількості учнів за роками:

1967 - 1968 н.р. – 216 учнів,

1968 - 1969 н.р – 238 учнів,

1969 – 1970 н.р. – 256 учнів,

1970 – 1971 н.р. – 254 учнів,

1973 – 1974 н.р. – 220 учнів,

1974 – 1975 н.р. -194 учнів.

1976 році був призначений Стопчак Володимир Васильович математик за фахом. Педагогічний колектив поповнився новими вчителями Вдовинюк Г.І., Бойчак О.М., Швак М.І., Потикевич О.І., Шпортун З.П., Мультан З.І., Міщанчук Є.І., Сверлик Г.Р., Шварновська Г.І., Опир Л.М., Нарадка Б.Я., Васюта О.М..

У 1980 році директором школи був призначений Цільо Василь Михайлович - фізик за фахом. Педагогічний колектив поповнився новими вчителями: Токар З., Туліглович М.Є., Дроник О.П., Сагайдак О.А..  Цільо В.М. – молодий енергійний і працьовитий та всього запланованого не встиг зробити. Його забрали інструктором в Гусятинський райком партії.

Новим директором став Дмитренко Василь Іванович. На зміну Дмитренкові В.І. прийшла на посаду директора школи Лаговець Марія Пертівна – за фахом вчитель української мови та літератури. На зміну Лаговець М.П. прийшов на посаду директора школи Сторожук Степан Антонович – за фахом вчитель географії.

На зміну Сторожукові С.А. прийшов на посаду директора школи Чорний Степан Романович – за фахом вчитель трудового навчання.